Претражи овај блог

среда, 31. март 2021.

Urban Verbs

 


     Fascinantni ali tragično potcenjeni,Washingtonski band Urban Verbs je bio art-rock kvintet,čiji je pevač brat bubnjara Talking Heads,Chris Frantza.I upravo tu leži glavni problem Urban Verbs:dok je gitarista Robert Goldstein vodio band kroz duboke i kvalitetne,upadljivo moderne instrumentalne deonice,urbano-otudjena lirika Roddy Frantza,isporučena u tipičnom stilu David Byrnea,donela je grupi etiketu drugorazrednih imitatora.
     Njihova dva albuma pokazuju veliki potencijal,ali ova nepotrebna mana je sprečila da ih kritika i publika uzmu za ozbiljno.
     Urban Verbs su se povremeno okupljali (1995,2008) ali je smrću Robert Goldsteina (rak) 2016,njihova priča okončana.

Urban Verbs  (WB,1980)


Early Damage  (WB,1981)



...in coms

уторак, 30. март 2021.

UK Indie Pop (Scared To Get Happy)

 


     'Scred To Get Happy/A Story Of Indie Pop 1980-1989' je box set koji dokumentuje eksploziju indie popa širom Britanije tokom osamdesetih.Album je inspirisan Lenny Kaye-ovom kompilacijom 'Nuggets' i sadrži čak 134 numere.
     Zbirka je fantastična,zvuk uglavnom izvanredan i snimljen na zavidnom nivou.Primećuju se brojni uticaji-od Smiths i Echo & The Bunnymen,preko ska,jangle popa,sunshine popa,power popa pa sve do garage rocka.Fokusirana isključivo na Britanske umetnike i evocirajući posebno vreme i mesto u muzičkoj istoriji,više priča priču nego što služi kao definitivni vodič.Nit koja povezuje numere na 'Scared To Get Happy' je želja za eksperimentisanjem i pomeranjem granica tradicionalnog popa.Okupljeni su najbolji izvodjači sa etiketa kao što su Postacrd,Cherry Red,Sarah,Rough Trade,Creation...
     Većina numera je esencijalna za ovu vrstu muzike, a čak i one manje oduševljavajuće,savršeno se uklapaju.

Scared To Get Happy-A Story Of Indie Pop 1980/1989  (Cherry Red,2013)



links in...

понедељак, 29. март 2021.

Monochrome Set

 


     Kada je Adam Ant napustio B-Sides da bi osnovao Adam & The Ants,ostatak grupe je formirao Monochrome Set.
     Vinilno su debitovali singlom 'Alphaville' (Rough Trade,1979),moćnom jangle numerom koja je najavila bandove poput Felt i sličnih.
     Poput ranih Human League i Devo,Monochrome Set su puno pažnje posvećivali vizuelnom aspektu svojih nastupa za šta je bio zadužen ne-svirački nezvanični član banda,Tony Potts.
     Par snažnih albuma početkom osamdesetih,predstavio ih je kao Bunuelovski remix Cliff Richarda i Shadows,da bi kakav-takav komercijalni uspeh postigli tek 1984,singlom 'Jacob's Ladder'.
     Uz stalne promene u postavi,Monochrome Set 1985 snimaju album 'The Lost Weekend',koji ne ostavlja traga na top listama.Sledi jošpar komercijalno neuspešnih singlova i band se zvanično raspada,iako su izgleda poslužili kao prateći muzičari na Would-Be-Goods projektu Jessice Griffin (LP 'The Camera Loves Me',1988).
     Početkom devedesetih Bid (aka Ganesh Seshadri),Lester Square (aka Thomas W.B.Hardy) i Andy Warren ponovo nastupaju kao Monochrome Set,snimaju pet albuma i intenzivno nastupaju uživo (posebno u Japanu gde su imali kult status).1998 ponovo prestaju sa aktivnostima kao Monochrome Set a Bid osniva Scarlet's Well.
     2008 su se nakratko okupili ponovo a od 2010 su ponovo aktivni.Poslednji album,'Fabula Mendax' su snimili 2019 za Nemačku nezavisnu kompaniju Tapete Records.
     

Strange Boutique  (DinDisc,1980)


Love Zombies  (DinDisc,1980)


Eligible Bachelors  (Cherry Red,1982)


The Lost Weekend  (Blanco Y Negro,1985)









...in coms

недеља, 28. март 2021.

BUY, BEG OR STEAL : Q:Are We Not Men? A:We Are Devo! (WB,1978)

 

   Kada se pojavio prvi Devo album,magazin Rolling Stone ih je nazvao fašistima.Mnogi bendovi bi se ćčajnički branili od takvih optužbi ali ne i Devo,kojima je provokacija bila deo njihove platforme.Svirajući mehanički,synth-orijentisani punk,koji je podržavao njihovu teoriju De-evolucije,Devo nisu bili samo jedinstveni,već i apsolutno bizarni.
     Fašisti svakako nisu bili nikada,što ih nije sprečilo da dramatizuju takve stavove,nastupajući u uniformama i čudnim šeširima.
     Muzički,ono što ih je odvajalo od ostalih punkera je upotreba sintesajzera.U to vreme punk i new wave grupe su bile gitarski orijentisane dok su klavijature i elektronika bile rezervisane za prog rokere poput ELP ili Alan Parsons Project.Njihovo komponovanje je bilo potpuno neuobičajeno-uvrnut ritam i ukočene mehaničke pesme su bile isuviše 'robotske' za punk a isuviše žestoke i neobuzdane za sve ostalo.'Uncontrollable Urge','Come Back Jonee' i 'Praying Hands' zvuče relativno konvencionalno u svetlu ostalih otkačenih pesama.
     'Jocko Homo' i 'Mongoloid' su synth-heavy numere koje drobe i lome dok Mark Mothersbaugh govori bizarne storije iz 'normalnog' života.'Too Much Paranoias' zvuči baš kako naslov i sugeriše.Dve pesme koje su učinile ovaj album besmrtnim su 'Gut Feeling',epska,petominutna pesma sa nezaboravnim,pa ipak konvencionalnim gitarskim rifom,i teško prepoznatljiva Rolling Stones obrada 'Satisfaction',koja je,zasnovana na bas liniji Casalea i ritmu 'pisaće mašine' Alan Myersa,postala klasik za sebe i primer kako se treba odnositi prema obradama.
     'Q:Are We Not Men? A:We Are Devo!',prilično radikalan u svoje vreme,ni danas nije izgubio na aktuelnosti,s' obzirom da je i današnje društvo sklono prepuštanju svojim najgorim instinktima.

Uncontrollable Urge
(I Can't Get No) Satisfaction  (Rolling Stones)
Praying Hands
Space Junk
Mongoloid
Jocko Homo
Too Much Paranoias
Gut Feeling (Slap Your Mammy)
Come Back Jonee
Sloppy (I Saw My Baby Gettin')
Shrivel-Up
Mark Mothersbaugh - vocals,keyboards,guitar
Bob Mothersbough - lead guitar,backing vocals
Gerald Casale - vocals,bass,keyboards
Bob Casale - rhythm guitar,keyboards,backing vocals
Alan Myers - drums
+
Brian Eno - synthesizers ('Space Junk','Shrivel-Up')

четвртак, 25. март 2021.

Biting Tongues

 


     Biting Tongues je osnovao saksofonista Howard Walmsley,1979 u Manchesteru,Osim njega u bandu su bili i Ken Hollings (vocal) i Eddie Sherwood (drums).Walmsley je osnovao band da bi snimio soundtrack za svoj istoimeni film.Uskoro su postavu popunili Graham Massey (guitar) i Colin Seddon (bass) iz lokalnog banda Post Natals.
     Prvi album,'Don't Heal',1981,izdaju na Beggars Banquet podetiketi Situation 2.Sledi kaseta 'Live It' za kompaniju New Hormones i album 'Libreville',1984,za Paragon Records.Biting Tongues nakon ovog albuma potpisuju ugovor sa Factory Records,bez Hollingsa i Sherwooda (otišao u Simply Red).Novi članovi su postali Basil Clarke (vocal),Tom Barnish (trombone) i Phil Kirby (drums).Ova postava je realizovala album 'Feverhouse',koji je soundtrack za njihov istoimeni film i EP 'Trouble Hand'.
   Kao trio,Walmsley,Massey i Barnish,snimaju još jedan EP za Factory i tri 12",pre raspada 1989.
   Massey je kasnije oformio 808 State a kasnije i Massonix.Walmsley je nastavio da snima filmove i video klipove (čak i za 808 State).
    Poslednji album Biting Tongues,'Recharge-Part 1',snimljen 1989,zbog propasti kompanije Cut Deep,izdat je tek 2003 (LTM).
     Band se povremeno okupljao (2003,2009) radi nastupa u živo.

Don't Heal  (Situation 2,1981)


Libreville  (Paragon,1984)



...in coms

среда, 24. март 2021.

Drinking Electricity

 


     Drinking Electricity su post-punk/synthpop trio iz Edinburgha i činili su ga Anne-Marie Heighway (vocal),David Rome (guitar,vocal) i Paul Edgley (bass).Bob Last,osnivač Fast Product,im je pružio šansu na svojoj novoj etiketi Pop Aural.Prva dva singla su bile obrade ('Shaking All Over','Shake Some Action').Treći SP,'Cruising Missiles' je i poslednji za Pop Aural.Heighway i Rome su osnovali sopstvenu izdavačku kompaniju,Survival.Debi album,'Overload' su izdali 1982 i okarakterisan je od strane kritičara kao jednostavan synth-rock sa snažnim elektronskim ritmom i povučenom,'pozadinskom' instrumentalizacijom.
     Band je izdao još dva singla pre raspada,ali je Survival Records opstala i važi za jednu od prvih 'minimal wave' izdavačkih kuća u osamdesetim.

Overload + Singles  (Medical Records LLC,2012)



links in...

недеља, 21. март 2021.

BUY, BEG OR STEAL : Searching For The Young Soul Rebels (EMI,1980)

 

     Nastao četiri godine nakon prvog punk leta,'Searching For The Young Soul Rebels',Birminghamskog osmočlanog sastava Dexy's Midnight Runners,je verovatno najiskrenije zabeležio duh punk pokreta u Britaniji.Bend je predvodio Kevin Rowland (ex-The Killjoys),koji je regrutovao tim iskusnih muzičara,želeći da poveže bes new wavea sa soul emocijom.
     Album započinje gašenjem radija na kome se čuju neke rock,punk i 2 Tone numere,i Rowlandowim pozivom bandu da se spremi za 'Burn It Down',u kojoj Kevin iskazuje snažan osećaj za Irski nacionalizam i zahteva da,ako ne shvaćen,onda bar bude saslušan sa poštovanjem.
     Na albumu je i UK No.1 singl 'Geno' a tu su i moćna 'I'm Just Looking' i 'Keep It',kojoj završni duet Rowlanda i Al Archera daje fascinantan intenzitet.Završna numera,'There,There My Dear',je prava dobrodošlica i poziv svima da se uklkuče u 'novu soul viziju'.
     Iskrenost i čvrst stav nisu bili baš popularni početkom osamdesetih.'Searching For The Young Soul Rebels' bukvalno otelotvoruje ove dve stvari.I četrdeset godina kasnije,album nije izgubio na snazi.Iako je Rowland imao i veće uspehe ('Too Rye Ay'),'Searching For The Young Soul Rebels' - žestok,goropadain i strastven - ostaje jedan od najboljih albuma svih vremena.

Burn It Down
Tell Me When My Light Turns Green
The Teams That Meet In Caffs
I'm Just Looking
Geno
Seven Days Is Too Long (Chuck Wood)
I Couldn't Help If I Try
Thankfully Not Living In Yorkshire It Doesn't Apply
Keep It
Love Part One
There,There My Dear
Kevin Rowland - vocals
Kevin 'Al' Archer - guitar,vocals
'Big' Jim Paterson - trombone
Pete Williams - bass,vocals
Geoffrey 'Jeff' Blythe - saxophone
Steve Spooner - saxophone
Pete Saunders - organ
Andy Growcott - drums
Andy Leek - organ ('Geno')

петак, 19. март 2021.

Super Heroines

 


     Zajedno sa Christian death i 45 Grave,Super Heroines su bili pioniri deathrock scene u LA,početkom osamdesetih.Za razliku od svojih saboraca koji su negovali goth pristup,Super Heroines su naginjale punkičnijem,Runaways stilu.
     Band su osnovali Eva O,Sandra Ross i Del Mar Richardson,ali su tokom nekoliko godina kroz band prošli i Jill Emery (kasnije u Hole),Edwin Borsheim,Steve Darrow i Cathy Falanga.
     Vinilno debituju sa dve numere na kompilaciji 'Hell Comes To Your House',1981 a 1982 izdaju prvi LP,'Cry For Help' na lokalnoj etiketi bemis Brain.Sledi 'Souls That Save',1983.Band je počeo rad i na trećem albumu,ali on nikada nije izdat.Neki od snimaka se pojavljuju na albumu 'Love & Pain',1993,koji sadrži i live i nerealizovani materijal.
     Eva O i Jill Emery su sa Rozz Eilliamsom (ex-Christian Death) nastavile rad u bandu Shadow Project.

Cry For Help  (Bemis Brain,1982)


Souls That Save  (Bemis Brain,1983)


Love And Pain  (Cleopatra,1993)




links in...

четвртак, 18. март 2021.

Shadow Project

 


     Shadow Project su osnovali supružnici Rozz Williams i Eva O,bivši članovi Christian Death i Super Heroines 1987.Prvi put su nastupili iste godine u San Franciscu,ali tek povratkom u LA,1990,Shadow Project postaje ozbiljan 'projekat'.Goth paru se priključuju klavijaturista Paris Sadonis,basistkinja Jill Emery (ex-Super Heroines) i bubnjar Tom Morgan (ex-Flash Eaters).Band intenzivno nastupa po LA klubovima i potpisuje ugovor sa Triple X Records.
     1991 realizuju istoimeni debi album,izazovnu mešavinu goth,punk i glam rocka.Sa novim bubnjarem,Peter Tomlinsonom,snimaju album 'Dreams For The Dying',1992,nakon čega Emery odlazi u Hole.
     Posle Američke turneje Eva i Paris napuštaju band da bi se fokusirali na Eva O Halo Experience.Bez dva bitna člana Shadow Project praktično više ne postoje a sam Rozz je izjavio da je band došao najdalje dokle je mogao.
     Raspadom grupe okončao se i brak Williamsa i Eve O.1997 su ponovo snimili album kao Shadow Project ('From The Heart') na kome su akustične obrade numera sa prethodnih albuma.
     Dvadesetak dana pre objavljivanja albuma priča o Shadow Project se definitivno završila samoubistvom Rozz Williamsa.

Shadow Project  (Triple X,1991)


Dreams For The Dying  (Triple X,1992)


From The Heart  (Hollows Hill,1998)



...in coms

уторак, 16. март 2021.

ANYTIME, ANYPLACE, ANYWHERE : Blank Generation

 

I was saying 'let me out of here' before
I was even born,it's such a gamble when you get a face
It's fascinating to observe what the mirror does,but
When i dine it's for the wall that i set a place

I belong to the Blank Generation,and
I can take it or leave it each time
I belong to the...generation,but
I can take it or leave it each time

Triangles were falling out the window as the doctor cursed
He was a cartoon,long forsaken by the public eye
The nurse adjusted her garters as i breathed my first
The doctor grabbed my throat and yelled 'God's consolation prize!'

I belong to the Blank Generation,but
I can take it or leave it each time...

To hold the TV to my lips,the air so packed with cash
Then carry it up flights of stairs and drop it in the vacant lot
To lose my train of thought and fall into your arms' tracks
And watch beneath the eyelids every passing dot

I belong to the Blank Generation...

   'Blang Generation' je jedna od prvih i najbitnijih punk himni!Pozitivno natopljena sarkazmom,pesma je i 'glas' bilo koje generacije.Hell sleže ramenima i kaže:''i can take it or leave it''.



понедељак, 15. март 2021.

BUY, BEG OR STEAL : Plastic Letters (Chrysalis,1978)

 

     ''Mi smo rock'n'roll grupa a ne punk bend'',izjavio je jednom prilikom Jimmy Destri,klavijaturista Blondie.I baš ova izjava ilustruje gde je mesto Blondie u odnosu na druge novo-talasne grupe.Svoj zvuk Blondie zasnivaju na inteligentnoj mešavini zvuka ženskih vokalnih grupa iz šezdesetih,'high school' popa i glam rocka iz sedamdesetih.
Uticaj prošlih vremena mnogo je izraženiji na debi albumu,uradjenom u jasnom pop maniru,dok je muzičko težište na 'Plastic Letters' pomereno ka čvršćem,težem zvuku.Tekstovi su na debiju tinejdžersko-nostalgični,dok su na 'Plastic Letters' zastupljene lične i intimne ispovesti Debbie Harry.Blondie se kreću ka jednom novom vidjenju pop muzike - koje u suštini,nosi nezaobilaznu romantiku,iskazanu na manje ili više provokativan način - nego li ka rock izrazu.
Kompozitorski rad je pravilno rasporedjen izmedju članova benda što,bez sumnje,doprinosi neophodnoj svežini ideja i podstiče zanimljivu raznovrsnost albuma.
Debbie blista sa svojim vokalom,mada se može reći da više 'glumi' tekstove,nego što ih peva.
Pametan,zabavan album koji je predstavljao komercijalni proboj za band (pre svega mudrim izborom singlova) i učvrstio njihovu reputaciju odličnog rock'n'roll benda.Slušajući 'Plastic Letters' potpuno je jasno zašto su Blondie (dobro de,samo Debbie) postali rock ikone.


Fan Mail
Denis (Randy & The Rainbows)
Bermuda Triangle Blues (Flight 45)
Youth Nabbed As Sniper
Contact In Red Square
(I'm Always Touched By Your) Presence,Dear
I'm On E
I Didn't Have The Nerve To Say No
Love At The Pier
No Imagination
Kidnapper
Detroit 442
Cautious Lip
Deborah Harry - vocals
Chris Stein - guitar,bass,vibraphone
James Destri - keyboards,synthesizers,vocals
Clem Burke - drums,vocals
+
Frank Infante - bass,guitar
Dale Powers - background vocals ('Kidnapper')

петак, 12. март 2021.

Tara Cross

 


     U trinaestoj godini je počela da svira gitaru,da bi kasnije počela da eksperimentiše sa Electro-Harmonix mini synthesizerom i primitivnom drum boxom.U New Yorku je studirala muziku i psihologiju,i pored protivljenja porodice posvetila se izvodjenju svoje nekonvencionalne,eksperimentalne muzike.Tara je producent,kompozitor i izvodjač sopstvenih radova.Usput,da bi se bavila muzikom,radila je povremeno kao bibliotekar,prodavac,daktilograf i kozmetolog.
     Kao muzičar,Tara se prema svojim zvučnim strukturama odnosi poput slikara koji eksperimentiše sa bojama.Neki od njenih ranih radova pojavili su se na različitim kompilacijama izdatim u Japanu,Španiji i Francuskoj.Ne voli baš mnogo live nastupe,mada ih smatra neophodnim,jer bez pratećeg benda i ekipe sve mora da radi sama,što je za nju velika gnjavaža.
     U svom domu je napravila skromno opremnjeni tonski studio.Iako smatra da poseduje 'jadnu' opremu,veruje da je kreativnost može da nadomesti sve tehničke nedostatke.

Limelight  (Vita Nova,1985)


Tempus Fugit  (Permis De Construire,1988)



links in...

четвртак, 11. март 2021.

Hector Zazou

 


     Rodjen u Alžiru,Francuski kompozitor i producent Hector Zazou (aka Pierre Job) je na svakom svom projektu donosio nešto novo;otkačeni rock,neo-klasiku,world music,gudačke kvartete,vokale,sintesajzere...Upotrebljavao je najneverovatnije kombinacije žanrova na svojim albumima (a ima ih podosta) koji su mu doneli internacionalni 'kult' status.
     Poštovan od strane kolega,Hector Zazou je saradjivao sa izuzetnim pevačima i muzičarima kao što su Jon Hassell,Ryuichi Sakamoto,Manu Dibango,John Cale,Harold Budd,Lisa Gerrard,Suzanne Vega,Bjork,Peter Gabriel,Brian Eno,Peter Buck,Jane Birkin,Laurie Anderson,Lisa Germano,Asia Argento i mnogi,mnogi drugi.
     Kao producent je takodje realizovao neke neobične projekte kao što su radovi sa Tibetanskim pevačem Yung Chen Lhamo i Uzbekistanskim pevačicom Sevara Nazarkhan.
     Zazou je preminuo 2008,ali se njegova muzika i dalje posthumno objavljuje i sudeći po ludačkim cenama za neke njegove projekte na Disckogosu,još uvek ima slušalaca koji se upuštaju u misterije njegovog opusa.

Geologies  (Crammed,1984)


Geographies/13 Proverbes Africains  (Crammed,1989)


Sahara Blue  (Crammed,1992)


Songs From The Cold Seas  (Columbia,1994)


Glyph  (Crammed,1995)


Made On Earth  (Crammed,1997)


Lights In The Dark  (WMG,1998)


12/Las Vegas Is Cursed  (Crammed,2000)


Strong Currents  (Materiali Sonori,2003)


L'Absence  (Taktic,2004)


Corps Electriques  (Signature,2008)


The Arch  (Elen Music,2011)




...in coms

уторак, 9. март 2021.

BUY,BEG OR STEAL : Easter (Arista,1978)

 

     'Easter' je album daleko bogatijih aranžmana i kompaktnijeg zvuka nego što je to slučaj na prethodna dva izdanja Patti Smith.Za ovu promenu je svakako najzaslužniji producent,Jimmy Iovine,koji je rečitativ Smithove sveo na najmanju moguću meru a muzici dodao heavy elemente.Muzičari nisu inferiorni u odnosu na tekst,a novi klavijaturista,Bruce Brody,savršeno pristaje uz literarne ideje Patti Smith,koja je i sama uvidela neophodnost podizanja nivoa muzike,sa kulisnog na sadejstvujući,uzimajući u obzir da dobar deo materijala zahteva snažnu i izražajnu muziku.
     Predivna 'Because The Night' je uključena na album i autorsko je delo Smithove i Bruce Springsteena.To je i jedina numera koja se može svrstati u rock poeziju u klasičnom smislu.Ostali tekstovi su pisani stilom za kojeg je teško naći odgovarajuće ime.Inspirisanost religijskim temama ne znači da je Patti Smith 'religiozna punk princeza'.Pre svega njeno tretiranje religijskih tema se može nazvati paganskim,a povezivanje hrišćanskih simbola sa svakodnevicom je u potpunoj suprotnosti sa verskim načelima.
     'Easter' nije album mračne atmosfere i teškog poetskog intelektualizma.Njegove tekstualne vrednosti naglašene su u pravom rock'n'roll maniru,što je i osnovni kvalitet albuma.na momente se čini da je Smithova pravila muzičke (komercijalne) ustupke,ali se mora imati na umu da su tekstovi prosto zahtevali takvo muzičko oblikovanje,kakvo su i dobili.


'Till Victory
Space Monkey
Because The Night  (Smith/Springsteen)
Ghost Dance
Babelogue
Rock'n'Roll Nigger
Privilege (Set Me Free)
We Three
25th Floor
High On Rebellion
Easter
Patti Smith - vocal,guitar
Lenny Kaye - guitar,bass,vocal
Jay Dee Daugherty - drums,percussion
Ivan Kral - bass,vocal,guitar
Bruce Brody - keyboards
+
Richard Sohl - keyboards ('Space Monkey')
Allen Lanier - keyboards ('Space Monkey)
John Paul Fetta - bass ('Privilege',''Till Victory')
Andi Ostrowe - percussion ('Ghost Dance')
Jim Maxwell - bagpipes ('Easter')

недеља, 7. март 2021.

Triffids

 


     David McComb je jedva izašao iz tinejdžerskog doba kada je osnovao Triffids,jednu od najvoljenijih Australijskih post-punk grupa.Izmedju 1978 i 1981,McCombs je komponovao preko 100 pesama,koje su Triffids snimili i samostalno izdali na kasaetama.1981 objavljuju svoj prvi singl,'Stand Up',na etiketi Shake Some Action.
     1982,Resonant Records im izdaje EP 'Reverie',nakon čega Triffids započinju dugo putovanje od Pertha do Sydneya i Melbournea (i natrag) neumorno nastupajući.Posle singla i EPa za Mushroom,mlada nezavisna firma Hot Records realizuje debi album Triffidsa,'Treeless Plain',1983.1985,iz čistog hira,band se seli u London,gde momentalno privlače pažnju (naslovna strana NME),ali ne uspevaju da ostvare ugovor sa velikim izdavačem.
     Ne očajavajući previše,band sam finansira snimanje slojevitog i sofisticiranog albuma 'Born Sandy Devotional',koga,na kraju,u Britaniji objavljuje Rough Trade,1985.Album je proglašen klasikom i plasirao se u Top 30.
     Ovaj uspeh je ubedio Island Records da se isplati saradjivati sa Triffids,ali mi se čini da je ovaj povoljan,siguran ugovor došao malo prekasno jer su članovi banda pokazivali umor,s' obzirom da su isuviše dugo vremena proveli na putu.
     Još tri dobra albuma snimljena su za Island,pre konačnog raspada grupe.Većina članova se povukla iz sveta muzike,osim David McComba,koji je nastavio solo i Martyn P.Caseya,koji se prikliučio Caveovim Bad Seeds.
     McComb je nastavio da živi (i pije) žestoko,kao i likovi iz njegovih pesama.Preminuo je u Melbourneu 1999.

Treeless Plain  (Hot,1983)


Born Sandy Devotional  (Hot,1986)


In The Pines  (Hot/Island,1986)


Calenture  (Hot/Island,1987)


The Black Swan  (Hot/Island,1989)



     links in...
     
     

Free Kitten

       Free Kitten (originalno samo Kitten) su 1992 osnovale Kim Gordon (Sonic Youth) i Julia Cafritz (Pussy Galore), i ponudile publici neš...